The Lumos Deluxe Resort Hotel Alanya. Antalya. Türkiye. | info@lumoshotel.com
MUTFAK ALANLARINA GİRİŞ VE PERSONEL KIYAFETLERİ

Üretim alanında üretimle ilgili tüm mutfak personelinin ağız maskesi ve bone takma zorunluluğu vardır. İmalat personelleri kendilerine özel terliklerle imalat alanlarına girebilmektedir.Görevliler dışında üretim alanına girenler ise bone, galoş ve maske takmak zorundadır. THE LUMOS DELUXE RESORT HOTEL olarak hijyenin önemli bir göstergesi olan personel giyimine üretim ve sunum aşamasında büyük önem vermekteyiz. Otelimiz mutfak personeline özel olarak hazırlanan kıyafetler sayesinde kurumsal kimliğimiz tam olarak yansıtılmaktadır. Personel kıyafetleri çok sık periyotlarda yıkanır ve ütülenir.

MODERN PİŞİRME KOŞULLARI :

Üretim son sistem pişirme aparatlarında ve konveksiyonel fırınlarda gerçekleştirilmektedir. Profesyonel tarzda yerleştirilen aparatlar ve pişirme üniteleri sayesinde yemekler hijyenik, modern ve seri bir şekilde üretilir.

İDEAL HAVALANDIRMA SİSTEMİ :

Mutfağımız yemek kokularını anında tahliye eden modern bir havalandırma sistemine sahiptir. Bu sayede ağır kokuların bina içerisinde yerleşmesi ve bakterilerin dip köşelerde üremesi önlenmektedir. Ürünlerin hijyeni ve personelin sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan havalandırma koşulları kaliteli üretimin önemli bir parçasıdır.

SOĞUK HAVA DEPOLARI :

Kaliteli ve hijyenik üretimin en önemli aşamalarından birisi de malzemelerin muhafaza koşullarıdır. Bu nedenle THE LUMOS DELUXE RESORT HOTEL olması gereken tüm bölümlerinde bulunan soğuk hava depoları çok önemli bir yere sahiptir. Depolarımız ; şarküteri deposu, sebze-meyve deposu, kuru gıda bakliyat deposu ve et deposu olarak ayrıştırılmıştır. Bu ayrışım, her besin grubunun farklı ortam ve farklı ısılarda korunması esasına göre yapılmıştır.

ÜRÜNLERİN HİJYENİ VE MENÜ PLANLAMA:

THE LUMOS DELUXE RESORT HOTEL yemek malzemesi tedariği konusunda çok hassas davranmaktadır. Yaş sebze, meyve ve et gibi çabuk bozulabilen ürünler stoklarımızda yüksek miktarda asla bulundurulmaz. Mevsimine uygun olarak meyve ve sebzeler ile et ve et ürünleri taze olarak temin edilir ve depolarda en uygun koşullarda muhafaza edilir. Depolardan üretime alınan ürünler ayıklama işlemi ile doğal parçalarından ayrıştırılır ve sterilizasyona tabi tutulur. Ardından dinlenme havuzlarında uygun süre bekletildikten sonra dezenfektasyonu sağlanmış bir şekilde üretime alınır.

ET VE ET ÜRÜNLERİNDE HİJYEN:

Otelimizde etler yapılması programlanan yemek çeşidine göre et hazırlama ünitesinde uzman kasaplar tarafından ve hijyenik şartlarda hazırlanır. Tesisimizde hazırlanan yemeğin lezzetini belirleyen ana unsurlardan olan et kalitesinden asla taviz verilmez. Porsiyonlardaki et miktarları otel yönetimince belirlenen esaslara harfiyen uyar.